Astronomia czyli... spadające gwiazdy w Parku Centralnym
Dodane przez Tomasz Cz dnia 08/08/2017 18:12


W czwartek 10 sierpnia będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego - maksimum roju meteorów. Zachęcamy zatem do wspólnego podziwiania spadających gwiazd w Parku Centralnym w Olsztynie.

Poza atrakcjami na niebie, można będzie poszerzyć swoją wiedzę astronomiczną i twórczo spędzić czas. W programie m.in. rodzinne aktywności animacyjne takie jak warsztaty tworzenia pudełek na spadające gwiazdy, akcja "Życzenia do spadających gwiazd", instalacja "Dotrzyj do jądra komety" dla tych, którzy nie boją się gimnastyki i są ciekawi tego, jak wygląda wnętrze komety oraz stanowiska ekspertów, na których można będzie dowiedzieć się jak używać obrotowej mapy nieba oraz zobaczyć profesjonalny symulator lotów.

Około godz. 22:00 organizatorzy zapraszają na astronomiczne opowieści Magdaleny Pilskiej-Piotrowskiej o niebie, przy akompaniamencie muzycznym Magdaleny Piotrowskiej (harfa) i Macieja Lubienieckiego (bodhrán) oraz niezwykłym poczęstunku; literackich cytatach o gwiazdach. Do dyspozycji uczestników będą leżaki, ale ich liczba jest ograniczona, dlatego można wziąć ze sobą koce. Tego wieczora odbędą się również prelekcje w Muzeum Nowoczesności.

19:00 - Łzy św. Wawrzyńca (Magdalena Pilska-Piotrowska)
20:00 - Lodowe skamieliny układu słonecznego (Jacek Drążkowski)
21:00 - Tajemnice spadającej gwiazdy (Jacek Szubiakowski)
22:00 - Z czym zderza się Ziemia (Andrzej Pilski)

Wydarzenie rozpoczyna się o 19:00 i potrwa do 23:00. Wstęp jest wolny.